Statek Oblík

Statek Oblík leží na samém úpatí hory, po které získal své jméno, tj. Oblík. Nachází se přímo v srdci národní přírodní rezervace v krajině Českého středohoří. Historie budovy, která nedávno prošla rozsáhlou rekonstrukcí, sahá až do poloviny 17. století.

Více o projektu

Příběh statku

Statek Oblík leží na samém úpatí hory, po které získal své jméno, tj. Oblík. Nachází se přímo v srdci národní přírodní rezervace v krajině Českého středohoří. Historie budovy, která nedávno prošla rozsáhlou rekonstrukcí, sahá až do poloviny 17. století. Během rekonstrukce se podařilo zachovat původní ráz historické budovy a přitom jej vkusně doplnit moderními a nadčasovými prvky inspirovanými slunným Toskánskem.

Statek Oblík nabízí příjemné a klidné útočiště uprostřed přírody pro hosty, kteří si chtějí odpočinout od městského ruchu, poznat okolní krásnou krajinu a dozvědět se více o domácích zvířatech i životě na statku. Více informací naleznete na www.statek-oblik.cz

Odpovědné podnikání
a udržitelnost

Odpovědné podnikání a udržitelnost patří ke klíčovým hodnotám společnosti I.H.FARM. Proto se v rámci Statku Oblík významně podílíme na péči o životní prostřední a okolní chráněnou krajinu:

Naše ovečky pravidelně spásají okolní pastviny, a tím dochází k přirozené a zdravé obnově těchto pastvin a luk.

Pravidelně v okolí statku prosekáváme cesty pro turisty, sbíráme odpadky a chráníme okolní přírodu.

Jednáme s Ústeckým krajem o vzdělávání dětí a mládeže v zemědělství a v péči o okolní přírodu a životní prostředí v chráněné krajině.

Oblík
Oblík
Oblík
Oblík
← Předchozí
Další →